turniej

lis 28, 2015

W dniu dzisiejszym odbył się kolejny już Turniej Mikołajkowy dla młodzieży gimnazjalnej organizowany przez Lechię Gdańsk i Urząd Miasta w Gdańsku.

Gimnazjum nr 10 wystawiło 2 drużyny. Jedną starszych rocznikowo chłopców i jedną, która miała za zadanie się ograć - złożona z samych klas pierwszych i drugich. Drużyna młodsza zanotowała cztery porażki w grupie i odpadła z dalszych zawodów. Jednak występy ze starszymi rywalami na pewno zaprocentują w przyszłości.

Starszy team musiał walczyć o najwyższą lokatę do ostatniego meczu. Pojawiła się bardzo ciekawa sytuacja, ponieważ trzy drużyny na koniec grupy miały tyle samo punktów, remisowy bilans bezpośredni i jednakową różnicę bramek. Pierwsze miejsce ostatecznie zajęło Sobieszewo (strzelając najwięcej bramek), 2 miejsce G11, a 3 drużyna G10. Do awansu do meczu finałowego zabrakło nam 1 gola! W finale spotkało się Sobieszewo z Gimnazjum nr 12 0-1, a w meczu o 3 miejsce Suche Pięty (G11) pokonały Silnorękich (G11).
Warto zaznaczyć, że debiut na tych zawodach zaliczyła flaga G10.


Na koniec turnieju każdy zawodnik został obdarowany nagrodami, które zostały wręczone przez zawodników Lechii Gdańsk - Thiago Valente oraz Mateusza Bąka.

Opiekunowie:

Jarosław Przybytkowski i Miłosław Gucwa

Zdjęcia i relacja Miłosław Gucwa