Projekt szkolny "Konwencja Praw Dziecka"

gru 2, 2014

Dziś w naszej szkole odbył się apel podsumowujący, na którym uczniowie pochwalili się swoimi pracami na temat Praw Dziecka.

Cały projekt był odpowiedzia na list Rzecznika Praw Dziecka p. Marka Michalskiego i Ministra Edukacji Narodowej J. Kluzik-Rostkowskiej w Związku z uchwaleniem przez Sejm RP 20 listopada - Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka oraz przypadającą również w tym dniu 25 rocznicą uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. Nasi uczniowie uczcili swoje prawa, przystępując do projektu przygotowanego przez p. B. Wasiak i p. J. Dunajską. Już 18.11 zapoznali się z Konwencją Praw Dziecka. 20.11 przyszli do szkoły ubrani odświętnie, a 25.11 na godzinach wychowawczych tworzyli prace plastyczne "Narysuj mi prawa dziecka" i pisali wiersze oraz krótkie rymowanki:

Prawa dziecka - ważna sprawa                                    Mamy prawo do nauki

dozwolona jest zabawa                                              Wypoczynku i leczenia,

Mogę biegać skakać tańczyć                                    Samodzielnego myślenia

ale trzeba mnie wciąż niańczyć                                 I swobodnej wypowiedzi.

Prawo do opieki mam                                               Kiedy konwencja świeci

żeby nigdy nie być sam!                                          Mamy prawo być doceniani,

Nikt nie może mnie już bić                                      Bo prawem jesteśmy ochraniani

i nie muszę się już kryć!                                                                        Klasa 2c