Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

lis 8, 2013

W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji 7 – 8.10.2013r. gościliśmy uczniów klas V i VI z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych, SP 16 i SP 40.

Uczniowie wykonywali różnorodne zadania ortograficzne: zagadki, rebusy, krzyżówki, układali puzzle. Było gwarno i wesoło. Każda z grup starała się być najlepsza, ale zwycięzcami byli wszyscy, najważniejsze bowiem były zmagania z „siostrą ortografią”.

Uczniowie przygotowali też plakat: gimnazjum moich marzeń. Plakat został umieszczony na jednej ze szkolnych ścian po to, aby wszyscy mogli podziwiać tę pracę.

Tego samego dnia V i VI – klasiści uczestniczyli też w zajęciach z chemii. Nie tylko obserwowali doświadczenia, ale także sami je wykonywali.Młodzi chemicy mogli zobaczyć m.in., jak zrobić sztuczną krew, co się dzieje, gdy podgrzejemy ulubiony przez małych i dużych żelek ( popularny misiek ). Uczniowie widzieli wybuchy, wąchali „zgniłe jajka”. Było dużo śmiechu, ale i trochę strachu.

Mamy nadzieję, że wszystkim się podobało. Obejrzyjcie zdjęcia. Jako organizatorki tego dnia dziękujemy również uczniom naszej szkoły za pomoc i pracę. Bez Asi, Moniki, Natalii, Weroniki z klasy IIc, Klaudii, Damiana z IIIb ten dzień nie wypadłyby tak dobrze. Beata Bukowska ( n-l j. polskiego, opiekun SU , Iwona Kumińska ( pedagog ), Elżbieta Zakrzewska ( n-l chemii ). Gimnazjum nr 10.