Wycieczka do JRG nr 3

gru 4, 2016

Wycieczka do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 (JRG 3)
Państwowej Straży Pożarnej przy Trakcie Św. Wojciecha 253.
 
30 listopada 2016 r. klasy trzecie naszego Gimnazjum wybrały się pod opieką p. Joasi Górskiej i Jarka Ziółkowskiego z wizytą do JRG 3 PSP w Gdańsku Oruni. Wycieczka miała charakter dydaktyczny i była podsumowaniem zagadnień z zakresu ochrony przeciwpożarowej omawianych na lekcjach w ramach przedmiotu „edukacja dla bezpieczeństwa”.
 
Dowiedzieliśmy się min. jak wygląda praca strażaka. Co trzeba zrobić, żeby zostać strażakiem? Co to jest czujnik bezruchu? Jakim sprzętem dysponuje Jednostka na Oruni oraz jak wygląda przyjmowanie zgłoszeń i kto gotuje panom strażakom w czasie 24 godzinnego dyżuru?
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, na których widać wielkie zainteresowanie uczniów, szczególnie Tymona i Alicji, która bez problemu znalazła przycisk syreny alarmowej w wozie strażackim. Olek był pod wrażeniem potężnych wozów bojowych. A Nicola jak zwykle wypatrzyła sobie przytulnego psiaka.
 
 
Dziękujemy serdecznie dowódcy JRG 3 panu młodszemu brygadierowi Karolowi Bryś za miłe jak zwykle przyjęcie naszej młodzieży.
 
 
W ramach EDB planowana jest na wiosnę wycieczka do 49 Bazy Lotniczej śmigłowców bojowych w Pruszczu Gdańskim (tekst i zdjęcia Jarosław Ziółkowski).