Dzień zdrowej żywności

cze 2, 2014

W dniu dzisiejszymw w szkole było „pachnąco i smacznie”, ale przede wszystkim zdrowo.

Dlaczego? Tego dnia zorganizowaliśmy Dzień Zdrowej Żywności.
Po pierwsze uczniowie spotkali się z panią Kaźmierczak, mamą ucznia z klasy I a, która opowiadała o tym, jak się odżywiać. Przyniosła z sobą ciekawe książki, zioła, które sama zbiera i suszy. Przygotowała pyszną surówkę oraz lemoniadę z miętą. Oczywiście nie obyło się bez degustacji.
Dziewczyny z klasy I a w ramach projektu edukacyjnego przygotowały i przedstawiły prezentację multimedialną. Można było zdobyć dużo ciekawych informacji dotyczących zdrowego i aktywnego trybu życia.
Uczniowie w klasach przygotowywali różne „pyszności”. Czego tam nie było? Kolorowe kanapki, sałatki, koktajle. Mniam. Kogo nie było, niech żałuje. Takie wspaniałości pojawiają się dopiero za rok. Uczniowie mieli również przygotować owocowe lub warzywne stworki. Pomysły były różnorodne. Najbardziej spodobała się praca uczniów klasy II d ( arbuzowy stworek ), drugie miejsce zajęła klasa II a, której jedna z dziewcząt przebrała się za truskawkę.
Wszystkim gratuluję, podziwiam za zaangażowanie i zapraszam do obejrzenia prac.

PODZIĘKOWANIE
Serdecznie dziękujemy pani Danuta Kaźmierczak, która opowiadała o tym, jak się zdrowo odżywiać.
Mogliśmy skosztować pysznej surówki na bazie ziół, które pani Danusia sama zbiera i suszy oraz napić się lemoniady z miętą.
Uczniowie i Grono Pedagogiczne