Włącz książkę włącz czytanie

gru 6, 2013

Udział uczniów w akcji "Włącz książkę włącz czytanie", która miała na celu promowanie czytania zarówno książek jak i e-booków. Każda z klas miała różne zajęcia objęte akcją.

Akcja przebiegła dwutorowo.

Po pierwsze czytaliśmy książki w klasach. Były to różne propozycje, np. jedna z klas pierwszych (Ic) czytała lekturę „Opowieść wigilijna”.

Klasa IIc przypomniała sobie książki swojego dzieciństwa.

Uczniowie klasy Ib natomiast przynieśli własne książki. Czytali je indywidualnie, ale także wymieniali się z koleżankami i kolegami. Dyskutowali i wymieniali własne spostrzeżenia.

Jeszcze inaczej dzień z książką świętowała klasa IIId. Pan Miłosław Gucwa wykorzystał tablicę interaktywną. Młodzież czytała e-book, a następnie w grypach wykonywała plakaty, które promują czytelnictwo.

Dzień czytania książki odbył się w naszej szkole 6.12, był to taki prezent mikołajkowi, który zrobiliśmy sami sobie. Natomiast 10.12 z prezentem udali się uczniowie klasy IIc do dzieci z Przedszkola nr 12. Gimnazjaliści przebrali się. Był Mikołaj, Anioły, Renifer. Młodzież czytała bajkę o Św. Mikołaju. Dzieci z pomocą starszych koleżanek i kolegów pisały listy do św. Mikołaja i malowały jego wizerunki. Na koniec gimnazjalny Mikołaj ze swojego worka wyjął lizaki, które rozdał dzieciom. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a przedszkolami powiedziały, że w przyszłym roku te będą czekać na kolejną bajkę.