Lego Harry Potter: Chamber of Secrets

W 2001 roku firma LEGO wypuściła na rynek pierwszą grę video o Harrym Potterze. Był to tytuł przeznaczony na konsole Nintendo 64 i Playstation, a następnie także na PC. Chamber of Secrets, druga część serii LEGO Harry Potter, ukazała się w 2002 roku i była dostępna wyłącznie na konsolach Nintendo GameCube i Xbox. W 2003 roku gra ukazała się także na PC.

Chamber of Secrets jest typowym przedstawicielem gier zręcznościowych platformówkowych, w których najważniejsza jest akcja. Podczas gry gracz ma do dyspozycji kilka rodzajów broni oraz zaklęć, które można używać do pokonywania przeciwników lub rozwiązywania zagadek. Gra posiada także tryb dla dwóch graczy, w którym można brać udział w turniejach Quidditcha lub walczyć ze sobą o Srebrny Gryfon.

Chamber of Secrets jest udanym sequel’em pierwszej części serii i godną polecenia pozycją dla fanów gier platformowych oraz filmowej sagii o Harrym Potterze.

Zła czara Legola: Tajemnica komnaty

Wśród wielu tajemniczych zgonów w Śródziemiu, jeden w szczególności pozostaje niewyjaśniony – śmierć Legola. Zginął on w tajemniczych okolicznościach, które do dziś pozostają niejasne. Wiele osób spekuluje, co mogło się stać w komnacie śmierci Legola. Jedna z teorii głosi, że został on ugryziony przez truciznę, która doprowadziła do jego śmierci. Inna teoria mówi o tym, że zginął on w walce ze swoim nemezis – Smaugiem. Niestety, prawda może nigdy nie ujrzeć światła dziennego i Legolasowa śmierć pozostanie tajemnicą.

Lego Harry Potter i tajemnica komnaty

W 2001 roku ukazała się pierwsza część książki “Lego Harry Potter i tajemnica komnaty”. Książka opowiada historię Harrego Pottera, jego przyjaciół i ich przygód w szkole magii i czarodziejstwa Hogwarts. W książce poznajemy również inne postacie, takie jak nauczyciele i uczniowie Hogwarts. Książka jest pełna humoru, akcji i magii.

Dzięki tej książce możemy dowiedzieć się więcej o świecie magii i czarodziejstwa. Możemy także lepiej poznać Harry’ego Pottera i jego przyjaciół. Książka ta jest bardzo interesująca i warto ją przeczytać.

Tajemnica komnaty w Legolandzie

W Legolandzie jest wiele tajemniczych komnat. W jednej z nich mieści się sekretny labirynt, który można przejść tylko raz. Aby wejść do komnaty, trzeba podać hasło. Hasło to sekwencja liczb: 4, 2, 1,

3. Po wejściu do komnaty należy szukać wyjścia z labiryntu. W labiryncie są pułapki i trudne ścieżki. Na końcu labiryntu jest skrzynia ze skarbem. Skarbem jest klucz, który otwiera drzwi do innej tajemniczej komnaty. W tej drugiej komnacie jest więcej pułapek i trudnych ścieżek. Na końcu tego labiryntu jest druga skrzynia ze skarbem. Skarbem jest kolejny klucz, który otwiera drzwi do trzeciej tajemniczej komnaty…